İstiklal Mah.Muğla Bulv.No:40 Merkez, Aydın / TÜRKİYE
HASTANEMİZDE
HEKİMİNİZİ SEÇEBİLİRSİNİZ.

Blog

Neden No Touch Laser?

Gözlükten ve kontakt lenslerden kurtulmak için uzun zamandır uygulanmakta olan klasik lazer tedavilerinde gözünüze “dokunulması” gerekiyor.Ancak bu durum lazer operasyonunu tercih eden hastalarda tedirginliğe yol açıyor.

Gözlükten ve kontakt lenslerden kurtulmak için uzun zamandır uygulanmakta olan klasik lazer tedavilerinde gözünüze “dokunulması” gerekiyor.Ancak bu durum lazer operasyonunu tercih eden hastalarda tedirginliğe yol açıyor. “TRANS-PRK” (No Touch) tekniği adı verilen gelişmiş lazer yöntemi hastalardaki bu korkuyu ortadan kaldırıyor. Bu yöntemle yapılan lazer tedavisinde göze cihaz teması olmuyor. Hastanın, uzaktaki bir ışık kaynağına 15-20 saniye bakması bu tedavinin yapılması için yeterli oluyor.

Neden No Touch Laser?

  • İnce kornealı hastalara uygulanabiliyor.
  • Tedavi göze dokunmadan 30 saniye içinde gerçekleşiyor.
  • Yüksek numaralı miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabiliyor.
  • Göz kuruluğu yaşanmıyor.
  • Tedaviden birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebiliyorsunuz.

 

Trans-PRK (No Touch) yönteminin diğer lazer tedavi yöntemlerinden farkı nedir?

Bugüne kadar alışılagelmiş ‘lasik’ ve ‘intralasik’ olarak adlandırılan lazer tedavi tekniklerinde, gözdeki kornea dokusu özel bir bıçakla veya lazerle kesilerek uygulanıyor. Her ne kadar başarılı sonuçlar alınsa da bazı komplikasyonlar ortaya çıkabiliyor. Trans-PRK (No Touch) yönteminde ise ameliyattan önce gözün ön çeperinin alkolle eritilerek kazınması ya da çeperin bıçak veya başka bir lazer cihazıyla şapka gibi kaldırılması söz konusu değil. Bu yöntemde uzaktaki bir ışık kaynağına 30 saniyeden az bir süre bakmak yeterli oluyor.

 

Paylaş