İstiklal Mah.Muğla Bulv.No:40 Merkez, Aydın / TÜRKİYE
HASTANEMİZDE
HEKİMİNİZİ SEÇEBİLİRSİNİZ.

Blog

ReLEx Smile Nedir?

Peki ReLEx Smile nedir? ReLEx Smile yöntemi nasıl uygulanır? Göz hastalıklarının tedavisinde 25 yıllık mazisi bulunan, 15 yıl önce de bıçaksız uygulanan lazer yönteminde artık yeni döneme giriliyor.


Peki ReLEx Smile nedir? ReLEx Smile yöntemi nasıl uygulanır?
İşte cevabı…

Göz hastalıklarının tedavisinde 25 yıllık mazisi bulunan, 15 yıl önce de bıçaksız uygulanan lazer yönteminde artık yeni döneme giriliyor.

Excimer lazer tedavilerinde, başlangıçta flap denilen kapak kaldırma işleminin bıçak ile yapılırken yeni gelişen lazer teknolojileri ile bu işleminde lazer ile (femtosaniye lazer) yapılmaya başladığını belirten Op.Dr Atakan Karaeminoğulları, “Bıçaklı yöntemde bıçakla oluşturulan kesiye bağlı flap komplikasyonları oluşabilmekteydi fakat gelişen teknoloji ile ortaya çıkan femtosaniye lazerler ile flap kaldırma işlemi de lazer ile yapılmaya başladı ve bu da yapılan tedavinin son derece güvenli olması, istenmeyen sonuçlar, sürprizler oluşmamasını sağladı” dedi.

Göz kusurlarını lazerle düzeltilmesinde gelinen son nokta denebilecek, bıçaksız lazer tedavilerinde yeni bir devrim niteliği taşıyan ve özellikle yüksek miyoplarda oldukça iyi sonuçlar veren ReLEx-Smile tedavisi hakkında da bilgi veren Op.Dr. Atakan Karaeminoğulları, “ReLEx-Smile adı verilen bu yeni tedavi yönteminde, bütün cerrahi basamakların tek lazerde ve bıçaksız olarak yapıldığı, Femtolasik yöntemine göre çok daha küçük kesi ile Disk çıkarılması (lentikül) şeklinde olduğunu ifade etti.

Peki ReLEx Smile lazer tedavisinin avantajları nelerdir? ReLEx Smile lazer tedavisini diğer yöntemlerden ayıran özellikleri nelerdir?

-ReLEx Smile lazer tedavisinde ince kornealarda da lazer operasyonuna imkan sunuyor.

-ReLEx Smile lazer tedavisi ile kornea biomekaniği daha iyi korunuyor.

-ReLEx Smile lazer tedavisi flapsiz ve tek adımda operasyon kolaylığı sağlıyor.

-ReLEx Smile lazer tedavisi doğala en yakın sonucu sağlıyor.

-ReLEx Smile lazer tedavisi daha az göz kuruluğuna yol açıyor.

-ReLEx Smile lazer tedavisi uygulanan hastanın retinasında “ince bölge” varsa, daha güvenli tedavi imkanı sağıyor.

ReLEx Smile lazer tedavisi mevcut durumda -10 dioptriye kadar miyoplarda, -5 dioptriye kadar astigmatlarda uygulanabiliyor.

Paylaş