İstiklal Mah.Muğla Bulv.No:40 Merkez, Aydın / TÜRKİYE
HASTANEMİZDE
HEKİMİNİZİ SEÇEBİLİRSİNİZ.

Dikişsiz Glokom Cerrahisi

DİKİŞSİZ GLOKOM AMELİYATI (GATT)

Glokom, kişinin göz içi basıncının yükselerek, görme sinirlerinde ilerleyici harabiyet oluşturduğu ve bazen körlükle sonuçlanan bir göz hastalığıdır. Biz birden fazla göz tansiyonu ilacı kullanan ve ilaçlara karşı alerji gelişen veya ilaçlarla göz tansiyonu düşmeyen hastalara ameliyat önermekteyiz.

Günümüzde yapılan dikişli göz tansiyonu ameliyatlarının (trabekülektomi) hem ameliyat esnasında hem de ameliyat sırasında görmeyi tehdit eden ciddi komplikasyonları vardır. Göze yerleştirilen tüpler ise tıkanıklık yapması ve bir protez kullanılmaya ihtiyaç duyması nedeniyle tercih edilmemektedir.

Yaptığımız dikişsiz glokom ameliyatı yani GATT denilen ameliyat türü, gözün dış yüzeyine hiç dokunmadan kısa sürede tamamlanmaktadır. GATT ameliyatlarında hastanın gözüne dikiş atılmaz çünkü çok küçük kesilerle saydam korneadan göz içine girilir. Böylece diğer ameliyatlarda görülebilen ameliyat esnasında veya sonrasında görmeyi tehdit eden ciddi riskler ortadan kaldırılır. GATT ameliyatları, başarı oranının çok yüksek olması (%92), sonradan gerekebilecek ameliyatlara engel oluşturmaması, kısa sürede tamamlanarak hızlı iyileşme sağlaması nedeniyle glokom ameliyatı gereken hastalarda ilk düşünülmesi gereken cerrahi yöntemdir.